Herbata DRAGON PEARLS Ceremony. Biała herbata z jaśminem

49,00 

Biała herbata dragon pearls jest jedną z najrzadziej spotykanych na rynku. Nazywana również cesarską czy Long Zhu.

Herbata Dragon Pearls to wysokiej jakości chińska biała herbata. Napar ma jasną, żółtą barwę i lekko jaśminowy delikatny smak. Te małe srebrno-zielone kuleczki po zaparzeniu, rozwijają się uwalniając niepowtarzalny aromat świeżej białej herbaty z delikatną nutą jaśminu.

Biała herbata jest popularna ze względu na ogromną zawartość polifenoli i antyoksydantów. Według chińskiej medycyny jest eliksirem młodości oraz ma korzystny wpływ na układ nerwowy i wątrobę. W związku warto jest pić ją w ciepłe dni, czy po wysiłku fizycznym.

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Biała herbata dragon pearls jest jedną z najrzadziej spotykanych na rynku. Nazywana również cesarską czy Long Zhu. Cieszy się ogromnym uznaniem wśród koneserów i znawców herbaty. Produkowana jest zawsze według tych samych, starych receptur, dzięki czemu niezmiennie zachwyca swoją delikatnością.

Long zhu white jest jednym z najlepszych gatunków białych herbat. Do produkcji wykorzystywane są młode pąki i liście herbaty z końcówkami srebra (silver tips). Ich wybór jest bardzo wybiórczy, zbiera się tylko bardzo młode herbaciane liście z miękkim puchem i to tylko pod koniec marca i na początku kwietnia. Zebrane liście są pozostawiane na słońcu, celem wstępnego suszenia i lekkiej fermentacji nazywanej więdnięciem. Następnie są ręcznie rolowane w perełki. Jest to proces bardzo delikatny, zatem herbata zachowuje subtelny smak.

Herbata Dragon Pearls to wysokiej jakości chińska biała herbata, jej liście zostały zwinięte w małe delikatne perełki. Napar ma jasną, żółtą barwę i lekko jaśminowy delikatny smak. Te małe srebrno-zielone kuleczki po zaparzeniu, rozwijają się uwalniając niepowtarzalny aromat świeżej białej herbaty z delikatną nutą jaśminu.

Biała herbata jest popularna ze względu na ogromną zawartość polifenoli i antyoksydantów. Według chińskiej medycyny jest eliksirem młodości oraz ma korzystny wpływ na układ nerwowy i wątrobę. W związku warto jest pić ją w ciepłe dni, czy po wysiłku fizycznym.

 


Rodzaj herbaty:biała
Typ herbaty:sypana
Okres zbioru:wiosna

Waga: 65 gramów

Sugerujemy, aby na początku spróbować zaparzyć DRAGON PEARLS – Long Zhu w następujący sposób:

  • Ilość: 1 łyżeczka
  • Ilość wody: 200 ml najlepiej filtrowanej wody
  • Temperatura wody: 70 – 75°C
  • Czas parzenia: 6 – 8 minut

 


Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł

Odbiór osobisty:

  • EL KREPEL: ul. Śniadeckich 12/16, 00-656 Warszawa

Kurier Warszawa i cała Polska (dostawa produktów bez tortów, ciastek, wypieków i pączków):

  • Koszt 20 zł

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Herbata DRAGON PEARLS Ceremony. Biała herbata z jaśminem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0